Ambasada Švicarske u Bosni i Hercegovini pokrenula je online kampanju pod sloganom Zajedno ubrzavamo napredak.

Kampanja se zasniva na kratkim filmovima koji pokazuju rezultate dugoročnog angažmana Švicarske u Bosni i Hercegovini. Kampanja se odvija na društvenim mrežama Ambasade – na Facebook stranici, YouTube i Vimeo kanalu kao i digitalnim platformama naših partnera širom zemlje, saopćeno je iz Ambasade.

Ovi kratki filmovi prikazuju kako Švicarski program saradnje spaja ljude i institucije širom zemlje i poboljšava živote ljudi u oblastima u kojima Švicarska nudi inovativne pristupe i gdje su prijeko neophodne reforme i sistemske promjene. To uključuje lokalnu upravu i općinske/opštinske usluge, ekonomski razvoj i zapošljavanje, i zdravstveni sektor. #UbrzajNapredak #SvicarskauBiH #LokalnaUprava #OpcinskeUsluge #OpstinskeUsluge

„Naša poruka je vrlo jasna: ako se ljudi angažuju, promjene su moguće i može se postići napredak. Pogledajte animirani film o lokalnoj upravi i otkrijte što su Irma i Goran postigli u svojoj zajednici . Također želimo podijeliti ove rezultate i sa ljudima u Švicarskoj kako bi mogli biti ponosni na angažman Švicarske u Bosni i Hercegovini. Često koristimo švicarsko znanje i iskustvo u svojim razvojnim projektima, na primjer u sektoru zdravstva ili srednjeg stručnog obrazovanja. U svemu što radimo, naš krajnji cilj je pružiti ljudima, posebno mladima, razloge da ostanu i vode kvalitetan život ovdje, u Bosni i Hercegovini “, izjavila je Barbara Dätwyler Scheuer, zamjenica šefa misije i direktorica za saradnju pri Ambasadi Švicarske u BiH.

Rezultati švicarske dugoročne posvećenosti zaista su impresivni. Samo u protekle tri godine projekti koje je podržala Švicarska poboljšali su živote jednog miliona građana i građanki u Bosni i Hercegovini. Oni danas uživaju u poboljšanoj infrastrukturi i javnim uslugama, a mnogi od njih imaju i kvalitetnije poslove. To ne bi bilo moguće bez raznolikih i posvećenih partnera širom zemlje.

Budite sigurni da će Švicarska ostati pouzdan i predan partner Bosni i Hercegovini i u godinama koje dolaze. Nastavit ćemo zajedno ubrzavati napredak“, poručila je direktorica Dätwyler Scheuer.

Pozivamo vas da učestvujete u kampanji #Ubrzaj Napredak i podržite naš rad u širenju pozitivnih poruka i uspješnih primjera dijeljenjem ovih kratkih filmova na svojim socijalnim mrežama i online platformama.

Sve filmove možete pogledati na YouTube i Vimeo (Showcase BiH i ShowcaseInt) kanalima Ambasade.