Skupština NK „Bajer  99“ održana je 2. avgusta na kojoj je izabran novi Upravni odbor i novi predsjednik kluba. Jednoglasnom odlukom svih članova Skupštine za novog predsjednika izabran je Emir Bečić. Nakon izbora, prisutnima se obratio novi predsjednik koji je rekao da mu je čast i zadovoljstvo, ali i velika odgovornost biti na čelu kluba. Također se zahvalio  dosadašnjem predsjedniku, ali i svim onima koji su cijelo vrijeme pomagali NK „ Bajer  99“ i posebno pohvalio dijasporu koja je zaslužena za mnoge pozitivne stvari i bez čije pomoći klub ne bi mogao opstati sve ove godine.
Na sastanku se razgovaralo  i o organizovanju Tradicionalnog druženja sa dijasporom koje i ove godine organizira NK „Bajer 99“ i dogovoreno je da ove godine druženje bude održano 7.8 2018. godine na stadionu Borik, a o svim ostalim informacijama javnost će biti na vrijeme informisana putem medija.
Želimo sreću novom predsjedniku i NK“ Bajer 99“ i uvjereni smo da dolaze bolji dani za fudbal u MZ Velagići.