Plastenici_2017 (3)

Općina Ključ implementira još jedan projekt pod nazivom “Razvoj plasteničke proizvodnje u saradnji sa migrantima” koji je finansijski podržan od Ministarstva za ljudska prava BiH, naših sugrađana koji žive u dijaspori (migrantima) i Općine Ključ. Ukupna vrijednost projekta iznosi 38.385,61 KM. U sklopu projektnih aktivnosti jučer i danas na području općine Ključ za 12 korisnika izvršeno je postavljanje plastenika gdje je glavni cilj projekta “Unaprijeđenje ekonomskog razvoja u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji u saradnji sa migrantima”.

Ovaj projekt je jedan od Strateških projekata razvoja općine Ključ te će se implementacijom istog povećati ukupna površina zasađenog povrća u plastenicima na području općine Ključ. Površina jednog plastenika iznosi 100 m2, tako da smo ovim projektom ukupno povećali proizvodnju u plastenicima za 1200 m2.  Načelnik općine Ključ Nedžad Zukanović je istakao svoje zadovoljstvo kvalitetom postavljenih plastenika i željom naših sugrađana da se bave poljoprivredom kako bi doprinijeli smanjenju nezaposlenosti na području općine Ključ. Općina Ključ na čelu sa načelnikom će i u buduće raditi na projektima za razvoj poljoprivrede kako bi se olakšao rad upravo najvećim poljoprivrednim proizvođačima na području općine.

Plastenici_2017 (2)

Plastenici_2017 (1)