O uspjehu naših sugrađana već smo pisali i ranije, ali što nas naš Ključanin Samir može obradovati niko drugi i ne može. Već je uveliko poznato koliki je borac Samir Bečić za svoju državu Bosnu i Hercegovinu, za promociju njenih vrijednosti i zalaganja po Americi za budućnost i prosperitet naše domovine. U svom tom zalaganju on nikada nije zaboravio ni svoj rodni Ključ, koji spominje u svakoj prilici i na svakom mjestu te je tako i naš mali gradić prepoznatljiv širom svijeta ili što bi na engleskom jeziku rekli RECOGNIZED.

Gradonačelnik Houstona Sylvester Turner i članovi Gradskog vijeća Houstona su u čast promocije zdravih stilova života u njihovom gradu, prvo proglasili Samira Fitness carom, a evo ovoga puta su otišli i korak dalje te su u čast Samiru proglasili 10. Januar kao oficijelni dan Samira Bečića.

Koristim se prilikom da u svoje ime i u ime zaposlenika Općine Ključ te svih građana Ključa koji su rasuti širom svijeta ČESTITAM SAMIRU BEČIĆU na ovom velikom priznanju.

Općina Ključ s ponosom osluškuje i prati uspjehe naših Ključana te će zasigurno i ovaj uspjeh znati prepoznati!

SAMIRE, HVALA TI!

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof.