Po prvi put u historiji Starog grada Ključa na platou je izgrađena česma za pitku vodu. Općina Ključ ulaže napore u implementaciji različitih projekata od važnosti za Nacionalni spomenik “Stari grad Ključ” te je jedna od sljedećih aktivnosti i izgradnja toaleta na Starom gradu te postavljanje video nadzora i rekonstrukcije osvjetljenja. Na Javne pozive za zaštitu nacionalnih spomenika Općina Ključ se redovno prijavljuje i tako doprinosi razvoju turističke ponude same općine Ključ. Nadamo se da će se očuvanje cjeline Starog grada nastaviti i dalje i bez uništavanja eksterijera.

Ovim putem molimo sve posjetioce našeg blaga da vode brigu o ovoj cjelini i da ovu ljepotu ostavimo našoj djeci, našim budućim pokoljenjima. Želimo ugodan boravak svima na prostoru našeg nacionalnog spomenika “Stari grad Ključ” i područja općine Ključ.