Jučer je u Ključu u konferencijskoj sali hotela ”Ključ” udruženje “Bosansko – kanadsko humanitarno društvo Ključ” iz Ključa organizovalo Okrugli sto radnog naslova “Pozitivni i negativni uticaji na temu davanja humanitarne pomoći”. U samom uvodu prisutnim se obratio gospodin Ekrem Hotić, jedan od osnivača udruženja u Torontu, govoreći o razlozima osnivanja, dosadašnjim aktivnostima i rezultatima u radu. Udruženje pokriva širi prostor i do sada je doniralo preko 1.000.000,00 CAD širom Bosne i Hercegovine.  Udruženje se registrovalo i u Ključu, čiji rad je prezentovala gospođica Azra Kujundžić, sekretar udruženja, napomenuvši da je samo u periodu od 2017. do 2019. godine donirano preko pola miliona KM.  Centralni dio Okruglog stola je bilo predavanje radnog naslova “Pozitivni i negativni uticaji na temu davanja humanitarne pomoći”, a predavač je bila mr. sci. Elma Hadžić, PhD kandidat,  Načelnica centra za mentalno zdravlje Ključ. Tokom samog predavanja, razvijena je i aktivna diskusija svih prisutnih, iznesena su i vlastita iskustva i prijedlozi za sistemsko unaprijeđenje humanitarnih aktivnosti na području općine Ključ. Svim partnerima u dosadašnjem zajedničkom radu udruženje je uručilo i Zahvalnice za uspješnu saradnju.