Večeras je u Ključu u organizaciji KUD-a “Stari grad Ključ” iz Ključa održana Međunarodna smotra horova. Nakon više od dvije godine zbog pandemije COVID 19 ova vrsta manifestacije se nije održavala, ali je zato večeras Ključ ponovo bio centar kulturnih dešavanja.

Pored domaćina KUD-a “Stari grad Ključ”, smotri horova su prisustvovali i gosti iz Drvara – Etno ansambl “Uspomene”; Vokalno instrumentalni sastav “Forte” iz Donjeg Vakufa; Mješoviti hor “Harmonija” iz Sanskog Mosta; Gradski ženski hor “Bužim” iz Bužima i Mješoviti hor “Šeher” iz Zadra.

Svi horovi su izveli po dvije numere, a zatim su se vokalisti iz svakog hora predstavili sa po jednom numerom. U prilogu Vam donosimo foto galeriju večerašnje “Smotre horova Ključ 2021”.

Bitno je napomenuti da su Smotru horova podržali Općina Ključ i načelnik općine Ključ, Nedžad Zukanović, te Kantonalno ministarstvo nauke, obrazovanja, kulture i sporta.