20160915_172524

Na nedavno održanom Državnom takmičenju – Informatička olimpijada u BiH, učenik Osnovne škole „Ključ“ Alen (Vesna, Amir) Hodžić je zauzeo 4.mjesto i izborio plasman na „Juniorsku evropsku informatičku olimpijadu – EJOI 2017“ koja se održava u Sofiji od 7. do13. septembra 2017. godine.
Ovo nije prvi put da nas Alan obraduje uspjesima u natjecanju iz znanja. Da podsjetimo, osvajač je prvih mjesta na kantonalnim takmičenjima iz matematike, fizike i informatike. Na federalnom takmičenju iz fizike bio je drugi, a iz matematike ostvario plasman na državno takmičenje (matematičku olimpijadu u BiH).

Alen Hodžić
Također, u protekloj godini je dva puta osvojio prvo mjesto na kampu za nadarene matematičare iz BiH koji se održavao u Sarajevu.
Ključani su ponosni što je porodica Hodžić dio ključke priče i čestitamo na svim dosadašnjim uspjesima.

Obrazovanje je najjače oružje koje se može iskoristiti da bi se promijenio svijet. Iskoristimo to, mjenjajmo sebe i svijet.

Alanu želimo uspjeh na „Juniorskoj evropskoj informatičkoj olimpijadi – EJOI 2017“ i narednoj školskoj godini.