U srijedu, 8.juna u zgradi Općine Ključ potpisan je Ugovor o izvođenju radova izrade elastične sportske obloge SPURTAN BS ili ekvivalent za male sportove sa loptom na vanjskom terenu koji će biti postavljen na nogometnom igralištu (između OŠ “Ključ” i zgrade gimnazije). Ugovor su potpisali Općinski načelnik Nedžad Zukanović u ime Općine Ključ i voditelj  u ime grupe ponuđača, Maraton LDN d.o.o. Bijeljina.

Ovim Ugovorom sportistima naše općine omogućavamo kvalitetnije uslove u bavljenju profesionalnog i rekreativnog sporta istaknuto je tokom potpisivanja.Igralište će se moći koristiti u svrhu odigravanja utakmica i treninga nogometa, rukometa, tenisa i odbojke.

Posebno je značajno pomenuti da projekat zajedno finansiraju Općina Ključ i Udruženje „Prijatelji Ključa“ iz Lucerna, Švicarska koji su učešćem u realizaciji i ovog projekta ponovo dokazali da su istinski prijatelji Ključa.